روغن کاری درب ضد سرقت کار زمان بری نیست اما می تواند عمر مفید درب و قفل ضد سرقت شما را مقدار قابل توجهی افزایش دهد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا نحوه روغن کاری درب ضد سرقت را به شما آموزش بدهیم:

در چه مواردی درب ضد سرقت احتیاج به روغن کاری دارد؟

مراحل روغن کاری درب ضد سرقت

روغن کاری قفل درب ضد سرقت

روغن کاری لولا درب ضد سرقت

نکات مهمی که هنگام روغن کاری درب ضد سرقت باید در نظر داشته باشید به شرح زیر است:

از درب ضد سرقت به منظور بالا بردن ایمنی منازل و آپارتمان های مسکونی استفاده می شود. مراقبت از درب های ضد سرقت اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا موجب می شود درب دوام بیشتری پیدا کرده و در طول زمان زیبایی خود را از دست ندهد. یکی از مهم ترین مراحل نگهداری از این نوع درب ها، روغن کاری است.

روغن کاری درب ضد سرقت کار بسیار ساده ای می‌باشد که برای انجام آن احتیاجی به دانش فنی در حوزه قفل و کلیدسازی نخواهید داشت. در صورتی که به طور منظم و در زمان های مناسب اقدام به روغن کاری درب ضد سرقت خود نمایید، می توانید از بسیاری آسیب های جدی که ممکن است به درب شما وارد شود جلوگیری کرده و هزینه تعمیرات درب ضد سرقت را کاهش دهید.

در چه مواردی درب ضد سرقت احتیاج به روغن کاری دارد؟

برای اینکه تشخیص دهید درب ضد سرقت شما چه زمانی احتیاج به روغن کاری دارد، باید به صدای درب خود هنگام باز و بسته شدن گوش بدهید. در صورتی که درب اصطلاحاً صدای جیر جیر تولید کند، یعنی زمان آن فرا رسیده است که لولا و قفل درب خود را روغن کاری کنید.

یکی دیگر از علامت های نشان دهنده نیاز درب ضد سرقت به روغن کاری، به سختی باز و بسته شدن درب می‌باشد.

درب ضد سرقت

مراحل روغن کاری درب ضد سرقت

به منظور بهبود کارایی درب ضد سرقت، لازم است تا هم قفل و لولای درب روغن کاری بشود. در حالت کلی برای روغن کاری درب های ضد سرقت، شما نیاز به روغن مخصوص، روغن چرخ، بطری مناسب برای ریختن روغن، دستمال و دستکش دارید. در ادامه به توضیح روش روغن کاری هر یک از این موارد می پردازیم:

روغن کاری قفل درب ضد سرقت

برای انجام روغن کاری این قطعه، ابتدا لازم است تا با استفاده از یک پمپ هوا، گرد و غباری که درون سیلندر قفل وجود دارد را از بین ببرید. سپس روغن را درون مغزی قفل درب اسپری کنید و کلید را داخل قفل بچرخانید تا از رفع گرفتگی آن مطمئن باشید. به همین راحتی می توانید قفل درب ضد سرقت خود را روغن کاری نمایید.

در برخی از موارد لازم است تا ابتدا مغزی قفل درب ضد سرقت را باز کرده و سپس قفل درب را بیرون آورید.

در این صورت می توانید روغن مخصوص را بر روی کل قفل درب ضد سرقت اسپری کرده و قسمت زبانه را با استفاده از روغن چرخ روغن کاری کنید. پس از اتمام مراحل روغن کاری، مغزی و قفل را دوباره در جای قبلی خود قرار داده و از روان بودن آن لذت ببرید. توصیه می کنیم در صورتی که تجربه ای در زمینه تعویض مغزی قفل ندارید، این قسمت از کار را به افراد فنی کارا حوزه کلیدسازی بسپارید.

روغن کاری لولا درب ضد سرقت

برای روغن کاری لولا درب ضد سرقت، تنها کافی است تا از روغن به گونه ای استفاده کنید که کاملاً در لولا نفوذ کند. به همین دلیل بهتر است روغن مخصوص را بر روی لولا اسپری کرده و یا از ظرف های مناسبی که دهانه باریکی دارند برای این کار استفاده نمایید. حالا درب را چندین بار باز و بسته کرده و مطمئن شوید که صدای جیر جیر از بین رفته است. پس از اتمام کار با استفاده از یک دستمال کاغذی یا پارچه ای، روغن های اضافی و سایر آلودگی ها را از روی لولا تمیز کنید.

نکات مهمی که هنگام روغن کاری درب ضد سرقت باید در نظر داشته باشید

توجه داشته باشید در ابتدا، هنگام استفاده از روغن زیاده روی نکنید، زیرا تمیز کردن روغن های اضافی از روی درب ضد سرقت کار دشواری خواهد بود. بهتر است از میزان کمی روغن استفاده کرده و اگر نیاز بود کم کم مقدار روغن را افزایش بدهید. نکته دیگری که حتما پیش از روغن کاری درب ضد سرقت باید در نظر داشته باشید، حساسیت های پوستی است. برای جلوگیری از این اتفاق توصیه می کنیم حتماً از دستکش برای روغن کاری درب استفاده نمایید.

درب ضد سرقت

  • درب مرکزی نریمان
  • ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • 377 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *